Domů » Články » Crowdfunding » Retro Nation

Retro Nation

Znáte server Games.cz? Pokud ano, jména Pavel Dobrovský a Honza Olejník vám možná budou povědomá. Tito zkušení veteráni herní novinařiny nedávno skončili u Games.cz a rozhodli se odstartovat vlastní projekt s názvem Retro Nation. 

Od roku 2014 natočili pro již zmiňovaný web více jak 230 epizod o starých hrách, Retro Gamesplay. Nedělají jen „obyčejné“ letsplaye, ale rovnou živé streamy, nabité informacemi o vývoji, důležitých autorech, enginech, dobovém hardwaru a dokonce přečtou i recenze ze Score, Levelu a Excaliburu. Můžete s nimi tak zavzpomínat na staré dobré hry a díky tomu, že vysílají živě, mohou navíc zodpovědět vaše dotazy. 

Po odchodu z Games.cz chtěli v projektu pokračovat, a tak k radosti početné Retro Gamesplay komunity založili kanál Retro Nation. Bohužel se neobejdou bez finanční podpory, jelikož provoz studia a tvorba videí není zrovna levnou záležitostí. Také by ho rádi časem vylepšili – nakoupili kvalitnější světla, zlepšili zvuk, nebo nakoupili staré konzole, o kterých by mohli vytvářet videa. Příspěvek je samozřejmě dobrovolný, i neplatící diváci budou mít zdarma čtyři videa měsíčně. Kromě již zmiňovaného YouTube kanálu a Facebookové skupiny založili i nový web, na kterém najdete zajímavé tématické články. 

Každé epizodě věnují pánové spoustu času. Mimo jiné hledají rozhovory s tvůrci, dobové recenze, zajímavosti, historii vývoje nebo například to, jaký měla hra dopad na herní průmysl. Pokud do pořadu investujete, dostanete nejen mp3 verze jejich videí, ale i bonusové epizody nebo patnáctiminutovku Bonus Round, živé vysílání, ve kterém se povídá o všem možném. Projekt můžete podpořit zde.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
X