Domů » Články » Zajímavý projekt: Black Book

Zajímavý projekt: Black Book

AAA her, inspirovaných slovanskou mytologií, moc není. Proto jsou hráči vděční alespoň za snahy indie vývojářů, kteří jim toto opomíjené téma chtějí dopřát. Dnes bych vám chtěla představit Black Book, dobrodružné RPG se zajímavým příběhem. 

Hráči se ujmou role Vasilisy, učednice ovládající magii, předurčenou stát se čarodějkou. Vasilisa se ale svému osudu vzepřela a vzala si svého milého. Její sen se však stane noční můrou, když její manžel zemře za podivných okolností. Aby získala svou lásku zpět, rozhodne se najít záhadnou Černou knihu (Black Book). Tento démonický artefakt je schopen splnit tomu, kdo odhalí jejích sedm pečetí, jakékoliv přání. Vasilisa se vydává do provincie Cherdyn a cestou řeší problémy potřebných. 

Hra je zasazena na venkov 19. století, kde se realita mísí se slovanskými mýty. Vesničané tu žijí vedle démonů a fantastických stvoření. Ale ne všichni je dokáží vnímat. Aby bylo zobrazení bytostí co nejvíce autentické, využili tvůrci různých dobových ilustrací z knih a také konzultací s odborníky na mytologii. V každé epizodě hry se pokouší hrdinka odemknout jednu pečeť knihy. Musí bojovat s démony, řešit záhady a pomáhat lidem. Titul využívá karetního soubojového systému. V každém kole Vasilisa skládá kouzlo pomocí různých karet, z nichž každá má speciální vlastnost. V průběhu hry se dají získat další různými způsoby, například nákupem nebo jako odměnu. 

Pokud chcete vývojářům pomoci, na Kickstarteru najdete jejich stránku a další zajímavé informace. Odměnou za přispění vám bude například to, že se vaše jméno objeví ve hře na náhrobku, portrét v grafickém stylu hry nebo se můžete podílet na tvorbě bojové karty. Kampaň trvá do 6. června.

Source :
Tereza Chvostová
Written by
Šílená Twitch moderátorka, cosplayerka, sběratelka všemožného harampádí a zbrklé střevo.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X