Domů » Články » Zajímavý projekt: Blync

Zajímavý projekt: Blync

Také vás nebaví jízda na rotopedu a na silnici máte strach, že vás něco srazí? Kinbona Limited, malý tým složený z inženýrů a designerů, má pro vás řešení. Prostě si nasadíte headset a projedete se doma. 

Ne, není to vtip, Blync využívá klasického trenažéru na domácí ježdění. Novinkou je speciální podložka pod přední kolo, která obsahuje čidla zaznamenávající jeho pohyb a rychlost. Cyklista tak v simulaci může zatáčet, zrychlovat a zpomalovat. Hodí se pro všechny velikosti a druhy kol, včetně dětských. Tvůrci myslí i na tzv. kinetózu, kdy se lidem ve VR dělá špatně. Proto lze přepnout z pohledu první osoby na třetí. Pokud nevlastníte kompatibilní headset, můžete svou trasu sledovat na monitoru nebo notebooku. 

Speciální aplikace pohlídá spálené kalorie a ukládá minulé jízdy. V ní také vlastníci setu najdou různá prostředí. Nemusí ale jezdit jen sami, přístroj podporuje multiplayer, takže se k nim mohou připojit i jejich přátelé. Aplikace obsahuje také několik her, například překážkovou dráhu, na které lze dělat triky, takže si každý najde to své. Nebo si vytvoří vlastní trasu. Pokud vás projekt zaujal, podívejte se na stránku projektu, kde zjistíte, že cena za jeden kus je 89 dolarů. Čas na rozmyšlenou máte do 10. září.

Tereza Chvostová
Written by
Šílená Twitch moderátorka, cosplayerka, sběratelka všemožného harampádí a zbrklé střevo.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X