Domů » Články » Zajímavý projekt: BuildTheEarth

Zajímavý projekt: BuildTheEarth

V Minecraftu vznikají nejrůznější stavby i celá města, skutečná i vymyšlená. Můžete se v něm vzdělávat, pročítat knihy a články, které jsou v mnoha zemích kvůli cenzuře zakázané, nebo postavit model Země. 

Youtuber jménem PippenFTS nehodlá udělat jen tak obyčejný model Země, ale rovnou 1:1. Prvním problémem, na který narazil, byla limitace výšky, umožňující hráčům stavět pouze do 152 m. Pomocí modu Cubic Chunks tento limit odstranil, a poté použil Terra 1-to-1, zatím nejlepší model Země v Minecraftu. Bohužel tím vznikl další problém a tím byla nevzhlednost lidských staveb, které byly v lepším případě ohyzdné, v tom horším se svým předlohám vůbec nepodobaly a mod je zakomponoval do terénu. Z pyramid se tak staly hromady bláta. V modelu je ale mnohem více chyb, například zasněžené vrcholky některých hor jsou holé a místo ledovců je pouhý sníh. A tak PippenFTS požádal o pomoc ostatní hráče. 

Doufá, že pomocí projektu BuildTheEarth bude schopen koordinovat úpravy a že ostatní uživatelé přestaví určité lokace v poměru 1:1 aby pak mohly být s pomocí editorů map spojeny dohromady. Je to složitý úkol a běh na dlouhou trať. Proto byl založen server na Discordu. Pomocí něj se lidé mohou domlouvat a navzájem si radit. Jak můžete vidět v galerii, hráči se již nadšeně pustili do rekonstrukce nejen známých světových staveb, ale i těch lokálních. 

Pokud se chcete zapojit, musíte mít Java verzi Minecraftu. Jak již bylo řečeno, jednotlivé kousky mapy budou postupně spojeny, a tak zatím každý účastník pracuje na svém serveru. Pokud nejste zdatným stavitelem či stavitelkou, můžete pomoci i finančně na Patreonu.

Source :
Tereza Chvostová
Written by
Šílená Twitch moderátorka, cosplayerka, sběratelka všemožného harampádí a zbrklé střevo.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X