Domů » Články » Zajímavý projekt: KAT Walk C

Zajímavý projekt: KAT Walk C

Majitelé VR setů se často setkávají s různými problémy, přičemž jedním z těch hlavních je pohyb při hraní. Pohybová platforma KAT Walk C má přinést inovace i dostupnost pro jednotlivce. 

Pohybové platformy pro hry ve virtuální realitě nejsou nic nového. Autoři projektu již dokonce jednu prodávají. Problém ale je, že stejně jako v ostatních případech je zařízení velké, složité a také velmi drahé, alespoň pro jednotlivce. Firma KATVR chce vyrobit menší a úspornější variantu, kterou si mohou dovolit i domácnosti. Zájemci si skrze Kickstarter mohou set zajistit za 999 dolarů (více jak 23 tisíc korun).

A čím je tato verze lepší? Podle tvůrců má celkově lehčí konstrukci a je mnohem kompaktnější. Zabírá pouze 0.69m² a váží 58 kg. Jelikož podpírá záda a nebrání pohybu paží a nohou, umožňuje například rychlé, snadné a bezpečné otáčení bez ztráty stability. Zároveň se hráči díky speciálnímu systému a popruhu mohou krčit, krýt za předměty, nebo je zvedat. Samozřejmostí jsou také úkroky a couvání. Aby systém fungoval, je nutné mít obuté speciální boty, které jsou ovšem součástí kitu. Ty se dají různě upravovat, aby seděly každému.

 
Set je kompatibilní se všemi headsety (Valve Index, Oculus Rift, Oculus Rift-S, HTC VIVE, HTC VIVE Pro, PSVR, Pimax, dokonce se dá propojit s Oculus Quest). Zahrajete si na něm většinu her, podporujících pohybové ovládání. Pokud vás projekt zaujal, můžete ho podpořit na stránce projektu do 31. července.

Tereza Chvostová
Written by
Šílená Twitch moderátorka, cosplayerka, sběratelka všemožného harampádí a zbrklé střevo.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X