Domů » Články » Zajímavý projekt: Miracle of Sound

Zajímavý projekt: Miracle of Sound

Málokterý muzikant je mezi počítačovými hráči tak populární, jako Gavin Dunne a jeho projekt Miracle of Sound. Jeho hudba si totiž bere inspiraci z různých her, seriálů a filmů. 

Obzvláště rád má sci-fi a fantasy tituly, a pokud máte nějakou oblíbenou hru, s největší pravděpodobností ji najdete v jeho seznamu písní. Dokonce spolupracoval s herními studii, například Bioware, které si z jeho písně Commander Shepard vypůjčilo hlášku „Fight like a Krogan“. Gavin většinou pracuje sám tak, že nahrává jednotlivé nástroje a pak je “vrství” na sebe. Ovládá kytary a klávesy a využívá různé programy na vytvoření bubnů a jiných zvuků. Většinu vokálů má na svědomí on, občas si ale pozve hosty. Jako například Malukah, se kterou nahrál píseň Legends of the Frost, Ailín Kennedy, Lornu Dollery nebo Karliene. Pokud neumí hrát na nějaký nástroj, osloví odborníka, který ho doprovodí. V minulosti to byli Jack O’Rourke (klavír), Gary Baus (saxofon), Gwen Boyle (housle) a jiní. I když má blízko k rocku a metalu, není mu cizí ani dubstep nebo jazz. 

Gav, jak mu říkají jeho věrní fanoušci, nasbíral na Youtube již přes 180 milionů zhlédnutí. Tvorba jedné písně mu trvá okolo sta hodin, a tak by uvítal nějakou podporu. Dříve na své hudbě pracoval ve svém volném čase, když zrovna nemyl nádobí v hotelové kuchyni, nebo neprodával v obchodech. Nyní ho lidé mohou odměnit pomocí jeho Patreonu. Jako odměnu získají nahrávky nových písní ve formátu mp3 a FLAC, různé artworky, přístup na Discord nebo různé příběhy ze zákulisí.

Source :
Tereza Chvostová
Written by
Šílená Twitch moderátorka, cosplayerka, sběratelka všemožného harampádí a zbrklé střevo.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X