Domů » Články » Zajímavý projekt: Mutrics GB-30

Zajímavý projekt: Mutrics GB-30

Firma Mutrics se rozhodla představit první chytré brýle určené pro hráče. Nejen, že do ucha přehrávají hudbu a zvuky ze hry, ale navíc chrání zrak před poškozením z častého sledování obrazovky.

To ale nejsou jediné vlastnosti a schopnosti, jakými brýle disponují. Také nesnášíte otlačený nos a bolest za ušima? Mutrics GB-30 jsou lehké, váží jen 33 g a jejich tloušťka je jen 6 mm, takže jsou mnohem tenčí než ty klasické. Uleví se i uživatelům, kteří nemohou, nebo je jim nepříjemné nosit “špuntová” sluchátka. Brýle využívají technologii open-ear audio, navíc nezakrývají uši a uživatel je schopen reagovat na své okolí. Samozřejmostí je vysoká kvalita zvuku. 

Záření z obrazovky není zraku zrovna prospěšné. Tvůrci to vědí a proto je zařízení vybaveno čočkami s ochranou proti modrému světlu. Významně tak snižují negativní účinky na zrak hráčů, často hrajících dlouhé hodiny. Koho také neštvalo časté: „Nekoukej do toho pořád, zkazíš si oči!“, pronásledující spoustu lidí celé dětství. 

Milovníky retra potěší i vzhled, brýle vypadají jako skvělý doplněk například k Nintendu Switch a handheldům. Barvy, textura i tlačítka, vše má připomínat staré herní konzole. Mutrics GB-30 mají také vyměnitelné čočky z pryskyřice, takže se z nich mohou stát sluneční brýle s UV ochranou. V každém balení zákazníci najdou jeden pár klasických „bezbarvých“ čoček a druhý, určený do slunečného počasí. Ale ať už potřebujete dioptrické či kterékoliv jiné, výrobci vám dají na výběr z několika různých druhů a stylů. 

Zařízení je odolné proti potu a vybaveno Bluetooth 5.0 s dosahem až 20 metrů. Pomocí intuitivního ovládání je možné poslouchat hudbu, přijímat hovory nebo spustit Google Assistanta, Alexu a Siri. Více informací se dozvíte na stránce projektu, který můžete podpořit do 6. března.

Tereza Chvostová
Šílená Twitch moderátorka, cosplayerka, sběratelka všemožného harampádí a zbrklé střevo.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chceš nám nechat komentář k článku? Šup tam s ním!x
()
x
X