Domů » Články » Zajímavý projekt: Nyx and Penny

Zajímavý projekt: Nyx and Penny

Pro ty, které nadchnul Cuphead, skákačka inspirovaná klasickými animáky ze třicátých let, je tu Nyx and Penny. Vychází ze stejného nápadu, ale nabízí trochu jiné a originální grafické zpracování. 

Tvůrce hry Ben Hying pracoval na hře posledních 5 měsíců, během nichž se snažil navíc studovat a pracovat na plný úvazek. Je tedy pochopitelné, proč zvolil crowfundingovou kampaň. Hru totiž plánuje vydat již v březnu 2021. Hlavním protagonistou příběhu je černý kříženec pitbula a labradora Nyx, inspirovaný fenkou, kterou Ben vlastnil a která zemřela v devíti letech. Její ztráta zasáhla celou rodinu a plošinovka je pro něj způsob, jak se vyrovnat se žalem. 

Veškerý pohyb ve hře je tvořen klasickou kreslenou animací, při které se na papír či průhlednou fólii kreslí jednotlivé fáze pohybu a vzniká tak vysoké množství kreseb. Všechna pozadí jsou namalována olejovými barvami. Vývojář má v plánu vytvořit šest obsáhlých levelů se šesti bossy. Hudba a zvuky jsou zatím ve fázi plánování, ale je možné, že ji Ben pomocí programu vytvoří sám, nebo najme skupinu hudebníků. Kromě animace také hraje na bubny.

Pokud vás projekt zaujal, můžete podpořit tvůrce na stránce projektu. Jako ukázku své tvorby tam umístil krátký klip (bez úprav, jde jen o animaci), který najdete i pod článkem. Vybírá se až do 11. května.

Source :
Tereza Chvostová
Written by
Šílená Twitch moderátorka, cosplayerka, sběratelka všemožného harampádí a zbrklé střevo.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X