Domů » Články » Zajímavý projekt: Stargate Network

Zajímavý projekt: Stargate Network(3 minuty čtení)

I když se seriál Hvězdná brána stal kultovní záležitostí a stále má mnoho fanoušků, neobjevují se nové série, filmy ani knihy. Na herním poli to také není žádný zázrak. Za pozornost ale stojí nový fanouškovský projekt Stargate Network. 

Jaké by to bylo stát se členem SG týmu a navštěvovat cizí planety? To chtějí hráčům ukázat tvůrci nejrealističtější hry ze světa Stargate. Bohužel za nimi nestojí žádné velké studio, a tak jsou odkázáni na dobrovolníky a finanční dary, což se také odráží na rychlosti vývoje. Nicméně udělali velký pokrok. Jedná se o online hru, založenou na simulaci a průzkum planet, s důrazem na detaily. Objeví se zde světy a lodě nejen z původního seriálu, ale i z Atlantis a časem také ze Stargate Universe. Autoři míří vysoko – titul běží na Unreal Enginu 4, takže si na grafice dávají opravdu záležet. V budoucnosti plánují přidat tvorbu týmu, výběr rasy a samozřejmě souboj proti AI nebo ostatním hráčům. Hratelností by měl pak projekt připomínat Skyrim nebo Fallout s RPG prvky jako v Dark Souls. Počítá se i s hlavním příběhem, neměly by chybět ani puzzly a vedlejší mise. 

Zatím jsou v demu k dispozici 4 světy: Země (SGC), Abydos, zasněžený a stepní, ve kterém najdete i Puddle Jumper. Ano, můžete se v něm proletět, i když bránou se v jeho kokpitu zatím nikam nedostanete. Škoda jen, že se v ukázce zatím nedá nic moc dělat. Projekt odstartoval v roce 2007 a ze tří lidí, kteří na projektu původně pracovali, se amatérský vývojářský tým rozrostl na deset, mezi nimž je jen pár profesionálů. Najdete v něm Francouze, Kanaďany a Švýcary. Pokud jim chcete pomoci, můžete přispět na jejich PayPal účet (vpravo na domovské stránce), nebo alespoň rozšiřovat povědomí o hře. Každá pomoc se počítá. Na webu Stargate Network najdete také odkaz na stažení dema.

Source :
Tereza Chvostová
Written by
Šílená Twitch moderátorka, cosplayerka, sběratelka všemožného harampádí a zbrklé střevo.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
X
X