Domů » Články » Zajímavý projekt: The End of the Sun

Zajímavý projekt: The End of the Sun(4 minuty čtení)

Po úspěchu CD Projektu a jeho Zaklínače lidé vždy zbystří, když slyší spojení „polští vývojáři“, „fantasy hra“ a „podle slovanské mytologie“. Není divu, Poláci využívají šance naplno a díky tomu vzniká spousta dobrých her, které by jinak neměly šanci. Bude The End of the Sun jednou z nich?

Hráč se ujme role Volhva, slovanského čaroděje (nebo kněze), který dokáže ovládat čas. Během svého pátrání po uprchlíkovi dojde až do malé vesnice, kde ale narazí na problém. Není zde nikdo, kdo by mu pomohl. Jediné, co najde, jsou pomalu dohořívající ohně. Aby zjistil, co se zde stalo a jak to souvisí s jeho úkolem, bude muset cestovat zpět v čase a to hned několikrát. 

Příběh je inspirovaný slovanskou mytologií a legendami. Záhadné události se odehrávají během čtyř velkých slovanských svátků. Hra nabídne jak hádanky a adventurní prvky, tak i průzkum otevřeného světa. Většina puzzlů bude nejspíše souviset s ovlivňováním historie, protože bez toho se hlavní hrdina nedopátrá pravdy. Zároveň nám ale tvůrci nabízí možnost seznámit se s každodenním životem Slovanů a také prostředím, ve kterém žili. Pomocí fotogrametrie totiž do hry převedli stovky historických předmětů a budov. 

Vzhledem k tomu, že se jedná o práci tří lidí, je výsledek úžasný. Hra je z velké části hotová, vybrané finance půjdou na dabing postav a překlad. Tvůrci totiž chtějí přeložit The End of the Sun hned do několika jazyků, včetně češtiny. Pokud se vám projekt zalíbil, můžete se zapojit do 7. června.

0 0 vote
Hodnocení článku
Source :
Tereza Chvostová
Written by
Šílená Twitch moderátorka, cosplayerka, sběratelka všemožného harampádí a zbrklé střevo.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X