Domů » Články » Zajímavý projekt: The Last Faith

Zajímavý projekt: The Last Faith

Znáte Castlevanii? Pokud ano a máte rádi gotické plošinovky, tento projekt je pro vás jako dělaný. Vítejte ve světě, kde se magie snoubí s vědou a náboženství je zákonem. 

Mythringal je městem plným dekadence, jehož sláva dávno vybledla a které po konci občanské války ničí hrozná nemoc. Zde do příběhu vstupuje Eric, muž bez jakýchkoliv vzpomínek, zapletený do konspirace větší než dokáže zvládnout. Navíc musí odporovat slovům skrytého proroctví, které mu způsobuje noční můry a je jím naprosto posedlý. Proto musí procházet skrz temné paláce a tajemné hrady plné monster, šlechticů posedlých mocí, mutantů a šílených vědců. Potká také příšery živící se krví a vzpomínkami.

The Last Faith je Metroidvania s obrovskou mapou, možností prohledávat svět a nelineárními levely. Vyplatí se prozkoumávat každý kout, protože všude mohou být zajímavé předměty. Narazíte také na různé puzzly a bosse. Kromě magie lze nepřátele porazit rozmanitou paletou zbraní s možností vylepšit je buffy. Soubojový systém zahrnuje různá komba, speciální útoky, zbraně na dálku (pušky, pistole) a na blízko. Gotický svět s hororovým nádechem je inspirovaný 19. stoletím. Cestou budou hráči míjet všelijaké sochy a ozdoby, krásné paláce a strašidelné hrady. To vše v módním retro pixel artu. Pokud chcete vývojářům pomoci, můžete přispět na stránce projektu do 19. června.

Tereza Chvostová
Written by
Šílená Twitch moderátorka, cosplayerka, sběratelka všemožného harampádí a zbrklé střevo.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X