Domů » Články » Herní novinky » Zaklínač 3: The Wild Hunt bude bez DRM. Definitivně potvrzeno

Zaklínač 3: The Wild Hunt bude bez DRM. Definitivně potvrzeno

Na blogu CD Projektu se totiž objevil otevřený dopis od spoluzakladatele Marcina Iwinskiho. Ten skutečně prohlašuje, že veškerý obsah v The Witcher 3: Wild Hunt nebude obsahovat ani gram jakékoliv DRM ochrany a to hned od prvního dne vydání. Stejně tak nebude záležet na tom, zda si hru koupíte prostřednictvím GOGu v digitální distribuci, či dáte přednost krabicové verzi a po večerech se budete kochat nejen dobrodružstvím Geralta, ale i vaší poličkou.

Jako důvod Iwinski uvádí pomyslné spálení prstů v minulosti. Jak bylo řečeno v prvním odstavci, ve druhém díle totiž zkoušeli nacpat do hry DRM ochranu, jenže ze strany fanouškovské komunity se jim dostalo nepříliš vlídného přijetí tohoto kroku. Vývojáři se prý ponaučili, vyrostli a nyní se uchýlili k tomuto kroku. Jenže co Steam, kde má DRM ochranu každá hra?

Se Steamem se to bude mít následovně. Hra na Steamu vyjde, což je dozajista dobrá zpráva pro všechny fanoušky tohoto distribučního kanálu. A jelikož nad Steamem a jeho politikou nemá CD Projekt kontrolu, komentuje to Marcin Iwinski takto: „Hráči budou mít na výběr v tom, kde si svoji hru zakoupí. Nicméně tam, kam může CD Projekt zasáhnout – jako kupříkladu GOG.com – se nemusí žádné DRM ochrany obávat.“

Vlk se nažral a koza zůstala celá. A všichni si dozajista oddychli, že CD Projekt neplánuje žádné hysterické výlevy a zbrojení proti DRM a Steamu (alespoň krom rozdávání triček na Gamescomu).

0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X