Zaklínač 3: Divoký hon

PC PS4 Xbox One
Sledovat
10

Dokonalost

„Hráči by nám neodpustili, kdybychom opustili Zaklínače,“ říká CD Projekt RED

Geraltův příběh nicméně skončil

Zaklínač 3 je bezesporu jeden z nejlepších RPG titulů všech dob, ať už po stránce příběhu, hratelnosti či grafické prezentace. CD Projekt RED sklízí pochvaly i dva roky od vydání Divokého honu a hráči už pomalu vyhlíží nový titul od polského studia. Dalšího Zaklínače se však jen tak nedočkáme – alespoň ne další kapitoly s Geraltem.

Adam Kiciński se rozpovídal pro polský ekonomický deník Strefainwestorow, v němž přiblížil další plány CD Projektu RED. S jednou věcí se musíme smířit – Geraltův příběh jednoduše skončil a autoři neplánují další hru s Bílým vlkem.

To ovšem neznamená, že CD Projekt RED úplně opustí zaklínačské univerzum. Studio stále vlastní práva na značku a není tudíž vyloučené, že se jednoho dne dočkáme jiné hry ze světa Andrzeje Sapkowskiho. Jen tedy bez Geralta v hlavní roli. „Fanoušci – a investoři – by nám neodpustili, kdyby studio dalo od Zaklínače ruce pryč,“ dodal v rozhovoru, který si můžete pustit níže.

Není to poprvé, co vývojáři koketují s myšlenkou vytvořit další zaklínačskou hru. Zmínka o investorech napovídá, že Divoký hon (i jeho DLC) byl obrovským prodejním trhákem, a možná proto lze opatrně odsouhlasit, že se takového volného pokračování jednou dočkáme, byť třeba za pět let. Svět zaklínače je na to dostatečně pestrý a klidně bychom snesli celou hru za Ciri.

V tuto chvíli mají polští vývojáři v plánu Cyberpunk 2077, který má být údajně ještě větší a pestřejší než Zaklínač 3. Vskutku odvážné tvrzení, kdo jiný by ale měl pokořit Divoký hon než jeho samotní autoři, že? Práce na hře probíhají ku spokojenosti vývojářů podle plánů, kdy se ale dočkáme prvních záběrů, zatím není jasné.

Čtěte také: Podívejte se, jak vypadala nedokončená hra se Zaklínačem z roku 1997

Viet Tran
Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz