Domů » Články » Herní novinky » Mrkněte na krátký film ze světa Zaklínače. Natočili ho Češi

Mrkněte na krátký film ze světa Zaklínače. Natočili ho Češi

Zlaté české ručičky opět v akci

Poslední dny se nesly ve znamení Zaklínače. CD Projekt Red oslavil 10. výročí videoherního zpracování Bilého vlka Geralta, Gwent na Gamescomu slavnostně vstoupil do světa e-sportu a na YouTube se znenadání objevil krátkometrážní film Demon’s bridge, za kterým stojí česká produkce.

Filmeček začíná příchodem dvou zaklínačů k Mostu démonů, v jehož okolí sídlí krvechtivé čarodějnice. Starší zaklínač se s první vypořádá téměř bez obtíží, a když zajme druhou, nechá svého mladšího kolegu, aby ukončil její trápení. To, co se stane potom, vám dost možná zamotá hlavu, o to zajímavější zápletka ale začne.

Fantasy příběh, který vznikl ve spolupráci profesionálních šermířů Merlet a kaskadérské agentury Filmka, nešetří propracovanými kostýmy a akci doprovází líbivými efekty. Děj je primárně navržený tak, aby účinkující předvedli co nejvíce akčních kousků jako šerm nebo kaskadérské práce na lankách.

Po nějakém čase si děláme výstupy naší práce. Od roku 1987 jsme natočili spousty malých videopříběhů či soubojových akcích. Jedno z témat, které se nám líbilo, byl i Zaklínač. Merleti byli dokonce i v Polsku na snímání bojových pohybů pro Zaklínače 1.“ říká Roman Spáčil, šéf Merletů.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=c7uxhvK9_zc&feature=youtu.be” /]

Více než 40 lidí se podílelo jak na samotném natáčení, tak na postprodukci. Přípravy a nácviky trvaly zhruba jeden měsíc, natáčení se pak dva celé dny a samotná postprodukce zabrala nejvíce času – půl roku.

Veškeré záběry se pořizovaly koncem března loňského roku. Hlavní dějiště, tedy Mostu démonů, pochází z Čertova mostu na zámeckém areálu Dobříš. Půlminutový flashback zaklínačského tréninku se pak natáčel na hradě Točník.

Autoři další zaklínačskou videotvorbu momentálně neplánují. V brzké době se alespoň můžeme těšit na vydání filmu o filmu a navazující krátký komiks. Veškeré novinky týkající se Demon’s bridge pak naleznete na oficiálním facebooku.

Čtěte také: Herní Zaklínač slaví desáté výročí. Vývojáři vydali narozeninové video i kompilaci bugů

Source :

Vlastní

X