Seriálový Zaklínač se dočká premiéry až v roce 2020. Bude se natáčet ve východní Evropě

Szukasz data premiery, przyjacielu? Witaj!

Další herní Zaklínač je v nedohlednu, s tím se musíme smířit. Netflixem připravovaný seriál je proto hlavním objektem očekávání pro fanoušky především knižní předlohy. Producentka seriálu Lauren S. Hissrichová se krátce po akci v Římě podělila o několik zajímavých detailů – mimo jiné i o to, kdy vlastně máme čekat premiéru jejího osmidílného dítka.

Tento ani příští rok to rozhodně nebude. Scénář je totiž sepsaný zatím jen pro pilotní epizodu, ty zbývající jsou pouze v hlavě scenáristky. Celkem máme počítat s osmi díly. „Epizody díky jejich menšímu počtu mohou být akčnější a koncentrovanější, navíc s bohatým příběhem a kvalitními postavami. Mně to zní dobře, co vám?“ napsala Hissrichová.

I nám to rozhodně zní dobře, Lauren, děkujeme za optání. Nyní již konečně k tomu datu premiéry. S přihlédnutím na fakt, že natáčení začne až za dlouho, optimistické odhady hovoří o roce 2020. Pokud by se ale deadline nebezpečně blížil, dají tvůrci přednost řádnému dokončení před uspěchanou premiérou.

Hissrichová také uvedla, že natáčení proběhne výhradně ve východní Evropě, a to z většiny v Polsku (které spadá do střední Evropy, ale víte, jak nás vidí na Západě). Jinde by to prý ani nedávalo smysl. Přípravná část zaklínačského seriálu zatím vypadá slibně – má k dispozici schopnou a originál respektující producentku i slušný rozpočet. Otazník zatím tedy visí jak nad příběhem samotným, tak nad jeho obsazením.

Čtěte také: Je to kopírka, není to kopírka? Seriál Lost in Space se nápadně podobá Mass Effectu

 

Ondřej Pešek
Maloměstský geek, hráč a britpoper. Studuje na gymnáziu, moc se ale nepřetrhne. Místo toho raději dělá to, co geekové a hráči běžně dělávají, a následně o tom píše veřejně na internetu.