Domů » Články » Zaklínač se dočká seriálu od Netflixu. Podílí se na něm i Sapkowski

Zaklínač se dočká seriálu od Netflixu. Podílí se na něm i Sapkowski

Na producentských křeslech sedí autoři The Expanse

Není žádným tajemstvím, že se Andrzej Sapkowski staví k herní podobě Zaklínače dost negativně. O tom jste se ostatně mohli přesvědčit už minulý měsíc, kdy řekl, že mu hry sabotují prodeje knížek. Ať je to jak chce, v budoucnu se zřejmě dočkáme i seriálu – a překvapivě s požehnáním samotného Sapkowského.

Že by Game of Thrones dostal neméně drsnou a krvavou konkurenci? Možná ano – polské studio Platige Image, které má společně s oceňovaným producentem Tomkem Baginskim na kontě herní filmečky ze Zaklínače, se ujme natáčení zaklínačského seriálu. Pomoci by měli i filmaři Sean Daniel a Jason Brown, kteří mají na svědomí třeba skvělou sci-fi sérii The Expanse.

O seriálu se mluvilo už dříve, tehdy jsme ale nečekali, že se do produkce zapojí i streamovací služba Netflix. Překvapivé také je, že tvůrci budou seriál konzultovat se samotným Andrzejem Sapkowskim, který jim dal požehnání pro natáčení. Sám je nadšený, že se jeho díla chopí lidé se stejným pohledem na zaklínačský svět.

Příběh se má odehrávat kolem tajemné rodinky, která v nelítostném světě bojuje za svou pravdu. Autoři slibují originální a propracované postavy, herecké obsazení je ale jednou velkou neznámou, stejně jako časové zasazení, prostředí či zapojení Geralta do děje.

Je dost pravděpodobné, že seriál měl být původně celovečerním filmem, který Baginski avizoval vloni v lednu. Tehdy tvrdil, že se bude snímek natáčet v zemích střední Evropy, aby podchytili správnou atmosféru a náladu, která provází knížky i celou herní sérii. Snímek se měl v kinech objevit už letos, od té doby jsme o něm ale neslyšeli.

Čtěte také: Zaklínačské hry snižují prodeje knížek, zlobí se Sapkowski. Autor Metra s ním nesouhlasí

Source :
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chceš nám nechat komentář k článku? Šup tam s ním!x
()
x
X