Domů » Články » Filmy a seriály » Změny, posuny a přesuny. Přehled právě natáčených filmů, které trpí díky celosvětové pandemii

Změny, posuny a přesuny. Přehled právě natáčených filmů, které trpí díky celosvětové pandemii

Původní data premiér filmů, které jsou momentálně v produkci se znovu mění. Jak a které z nich zasáhla současná situace světové pandemie si můžete přečíst v následujícím přehledu.

Nemůžeme říct, že to nikdo nečekal. Situace se nezlepšuje, kina se neotvírají a po šachování s daty vydání filmů z roku 2020, která kolidovala s původními daty premiér filmů následujícího roku, bylo jen otázkou času, kdy studia ohlásí další změny. Po oznámení posunu premiér Duny, nové bondovky No Time to Die a mnohých dalších velkolepých snímků přichází na řadu i očekávané filmy, které měly mít premiéru příští nebo přespříští rok.

Matrix 4 – 22. prosince 2021

Začneme tou dobrou zprávou. Pokračování kultovního sci-fi Matrix 4 získalo další datum premiéry, které je o čtyři měsíce dříve, než to předchozí. Nebudeme tak muset čekat až do dubna roku 2022.

A o čem že nový Matrix bude, ptáte se? To je bohužel zatím veliké tajemství, stejně jako koho budou hrát všechna ta hvězdná jména (Neil Patrick Harris, Jonathan Groff, Yahya Abdul-Mateen II nebo Jessica Henvick), která jsou s filmem spojována.

Pár informací o Matrixu 4 ale přeci jen známe. Své role si v něm zopakují Keanu Reeves (Neo), Carrie-Ann Moss (Trinity), Jada Pinkett Smith (Niobe) a Lambert Wilson (Merovingian). Nedávno bylo potvrzeno, že se vrátí i Daniel Bernhardt jako Agent Johnson, leader upgradovaných agentů z Matrix Reloaded. Na režisérské křeslo znovu usedne Lana Wachovski, ovšem tentokrát bez sestry. Lawrence Fishbourne (Morpheus) ani Hugo Weaving (Agent Smith) se však v pokračování neobjeví.

The Batman – 4. března 2022

Robert Pattinson se měl v roli samozvaného strážce spravedlnosti představit už v červnu 2021, ale kvůli přetrvávající pandemii musel film čelit pozastavení výroby. To vedlo k prvnímu posunu data premiéry na říjen 2021. Teď už ale víme, že ani v tento termín nového Batmana neuvidíme.

Ovšem kdo si počká, ten se dočká. Podle režiséra Matta Reevese se totiž můžeme těšit na noirový příběh, který bude výrazně věnovat pozornost Batmanově detektivní práci. Námět filmu čerpá inspiraci z batmanovského komiksu “The Long Halloween” právě svým detektivním příběhem a využitím velkého množství Batmanových nepřátel. Samotná postava Batmana, je však ovlivněna komiksem “Ego”. Film se tedy zaměří i na psychologii postavy Bruce Waynea včetně konfrontace s jeho temnou stránkou – Batmanem.

Jurassic World: Dominion – 10. června 2022

Téměř roční posun data premiéry nedávno oznámilo i studio Universal u pokračování série Jurassic Park/World. Režisér Colin Trevorrow popsal nadcházející snímek jako “science thriller”, který se má tónem nejvíce podobat původnímu Jurskému parku z roku 1993 od Stevena Spielberga. Tomu nejspíš dopomůže i návrat některých herců z původního castu jako jsou Sam Neill, Laura Dern a Jeff Goldblum. Film by se měl soustředit více na skutečné dinosaury než na jejich hybridy, jak tomu bylo v předchozích dvou dílech Jurského světa.

Black Adam – neurčito

DC film s Dwaynem “The Rock” Johnsonem se měl do kin dostat 22. prosince 2021. Původně bylo natáčení naplánované na toto léto, ale kvůli COVIDu se přesunulo na první čtvrtinu roku 2021. Vzhledem k odsunu premiéry na neurčito, došlo ale s největší pravděpodobnosti k dalším změnám.

O ději filmu se zatím nic moc neví, ale Johnson během DC FanDome pár detailů přeci jen uvedl. Snímek Black Adam nám i filmovému DC Universu představí nepříliš známé komiksové postavy, kterými jsou Hawkman, Doctor Fate, Cyclone a Atom Smasher. Jakou roli budou mít tito členové Justice Society, spolku bojujícím za pravdu a spravedlnost (ne, nespletli jsme si je s Justice League), v samotném filmu nebo obecně v DC Universu, zůstává utajeno.

Shazam 2 – 2. června 2023 a The Flash – 4. listopadu 2022

K posunu premiér došlo i u dalších DC filmů. Shodou okolností se oba hlavní hrdinové těchto snímků pyšní žlutým bleskem na hrudi. The Flash s Ezrou Millerem byl odsunut na podzim roku 2022 a Zachary Leviho v pokračování Shazam 2 uvidíme nejdřív v létě 2023.

Tohle jsou tedy nová oficiální data premiér, ale jak nám nedávné události ukázaly, nic není vryto do kamene. Jak to všechno ve skutečnosti bude, to se teprve ukáže.

Avatar
Written by
Milovnice hororů a béčkových filmů se slabostí pro divné, bizarní a pofidérní snímky.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X