Zrušená Warcraft adventura je po 18 letech zdarma ke stažení

Zapomenutou součást herní série Warcraft zachránili hráči z Ruska, kde se shodou okolností hra ve spolupráci s Blizzardem vyvíjela.

Blizzard během 22 let historie Warcraftu vytvořil nespočet her, knih a letos dokonce i první celovečerní film. Některé výtvory se ale z různých důvodů na světlo světa nedostaly. Warcraft Adventures: Lord of the Clans je jedním z nich. Po 18 letech od svého zrušení ovšem adventura konečně vyšla.

Nejedná se ale o oficiální vydání, Warcraft Adventures se na internet dostalo díky ruskému hráči s přezdívkou Reidor. Ten se o skoro kompletní verzi podělil na neoficiálním Warcraft fóru, Blizzard už odkaz ke stažení bohužel odstranil. Internet samozřejmě rychle zapracoval a není problém najít funkční verzi na jiném zdroji.

Samotný obsah se vzhledem ke stáří hry diametrálně liší od všech blizzardích her. Ten na své adventuře spolupracoval s ruským studiem Animation Magic ještě před vydáním Warcraft III, který udal směr a tón pro celé univerzum. Fantasy v podání Blizzardu bylo v roce 1998 nebylo tak vážné jako dnes. Těžko byste v moderních dílech našli Deathwinga s vodní dýmkou.

Nejspíše proto bylo také vydání Warcraft Adventures před E3 v roce 1998 zrušeno. Kvůli ohlasům na Grim Fandango si vývojáři uvědomili, jak zastaralý jejich projekt byl – hratelností se řadil k těm nejstarším adventurám po vzoru Monkey Islandu. Nezbavili se ho ale úplně, příběh vyšel v knižní podobě pod jménem Warcraft: Lord of the Clans.

Čtěte také: Vyšel World of Warcraft: Legion – přečtěte si, co je v něm nového

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.